Sportinis masažas – tai specifinė masažo forma, naudojama sportininkų paruošimui, kad būtų išvengta traumų, taip pat kūno atstatymui po didelio fizinio krūvio bei reabilitacijai po sportinių traumų. Tai stiprus, stimuliuojantis bei visas raumenų grupes išmankštinantis masažas, atliekamas raumenis įšildančiais greitais, stipriais bei giliais judesiais.
Masažas yra vienas iš giliausių ir stipriausių masažų, kuris ypač populiarus profesionaliajame sporte (siekiant padidinti pasiruošimo veiksmingumą varžyboms, pagreitinant atsigavimo laikotarpį, siekiant maksimalaus efektyvumo treniruočių metu ar po varžybų), tačiau ypač plačiai taikomas ir terapiniais tikslais esant įvairiems susirgimams. Sportinio masažo metu didžiausias dėmesys yra teikiamas kūno zonoms, kurios yra labiausiai pažeidžiamos treniruočių, varžybų ar darbo metu dėl nuolat pasikartojančių agresyvių ar žalojančių judesių.
Sportinio masažo metu yra suaktyvinama kraujotaka minkštuosiuose audiniuose, pašalinami patologiniai dariniai (pvz. susikaupę trigeriniai taškai raumenyse, sukeliantys skausmo plitimą į įvairias kūno dalis), didinamas mobilumas bei judesio amplitudė, spartinamas gijimo procesas bei mažinamas skausmas.
Tačiau masažas yra skirtas ne tik aktyviai sportuojantiems, bet ir tiems, kurie dirba intensyvų fizinį darbą ar jaučia nuovargį, nuolatinę fizinę įtampą. Šis masažas padeda pasiruošti sporto treniruotėms ar greičiau atsigauti po patirto didelio fizinio krūvio.
Procedūra stipriai stimuliuoja ir veikia visas raumenų grupes, kadangi atliekama įšildančiais, greitais, stipriais bei giliais judesiais. Stiprinant ir keliant organizmo tonusą šia masažo technika, greičiau pasiekiamos norimos kūno formos, jas lengviau išlaikyti. Masažas taip pat puiki priemonė sužalotų raumenų gydimui. Masažo metu aktyviai veikiamas raumeninis audinys bei mažinama raumens įtampa, nes atpalaiduojami nervų ir kraujotakos kanalai, apribojama padaryta žala, sumažinamas skausmas, gerinama apytaka.
Energingai masažuojant priešingą nei sužalotą galūnę, arba žemiau traumuotųjų galūnių esančias galūnes, nenukenčia gydymo procesas ir sumažėja patiriamas skausmas. Pasyvūs, aktyvūs ir pasipriešinimą provokuojantys judesiai padeda susigrąžinti lankstumą, stiprumą bei koordinaciją.
Masažo metu specialistas Jums patars ir pakonsultuos dėl esančio raumenų sąstingio ar skausmingų kūno vietų atstatymo, reikalui esant sudarys ir gydymo planą.
Masažų trukmės gali būti: 30 min., 60 min., 90 min.
Masažas rekomenduojamas:
- sąnarių bei raumenų skausmų mažinimui;
- raumenų sistemos sutrikimų atvejais;
- pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti;
- bendro organizmo nuovargio šalinimui;
- raumenų mėšlungių šalinimui;
- raumenų tonuso atstatymui bei sveikatai stiprinti;
- raumenų nervinės veiklos sutrikimams šalinti;
- esant nuovargiui ar nervinei įtampai;
- po įvairių traumų, lūžių, sutrenkimų.
- Alergija, esant hemoraginiams ar kitiems išbėrimams, kraujo išsiliejimui į odą
- Aktyvi tuberkuliozės forma. Pirmos ir antros stadijos sifilis bei kitos venerinės ligos.
- Pilvo ertmės organų ligos, linkusios kraujuoti. Po kraujavimo dėl opalygės arba moterų lytinių organų ligų.
- Lėtinis osteomielitas.
- Įvairios lokalizacijos navikai (iki operacijos). Esant miomai, leidžiama masažuoti apykaklinę zoną, rankas, blauzdas, pėdas.
- Psichinės ligos susijaudinimo būklėje, kai ligoniui pakinta psichika
- Kraujo apytakos 3-io laipsnio nepakankamumas.
- Hipertoninės ir hipotoninės krizės.
- Ūmi miokardo išemija, širdies stimuliatorius.
- Ūmi respiratorinė liga – per pirmas penkias dienas.
- Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai palpacijos (pračiuopimo) mentu.
- Kraujo ligos.
- Bronchektatinė liga audinių irimo stadijoje.
- Ūmi ligos pradžia, kai esti aukšta temperatūra
- Ūmus uždegimas
- Kraujavimas
- Pūlingi procesai
- Įvairios odos, nagų, plaukotosios dalies grybelinės, infekcinės, nežinomos kilmės ligos
- Ūmus venų uždegimas, trombozė, varikozinis venų išsiplėtimas, kai formuojasi trofiniai pakitimai
- Arterijų uždegimai
- Limfinių liaukų, limfagyslių uždegimai
- Išreikštas skausiminis sindromas po periferinių traumos.
- Nėštumas, menstruacijos, maitinimo periodu.
Atsiliepimai
Šiai procedūrai dar nėra atsiliepimų