Gydomasis nugaros ir galvos masažas – tai ne tik malonumas, bet ir sveikata! Gydomasis masažas pagerina sutrikusios vietos kraujotaką ir funkcionalumą todėl po masažo kurso akivaizdžiai sumažėja ar dingsta nugaros skausmai, pašalinama įtampa, nebesikartoja galvos skausmai. Jau po vieno gydomojo masažo numalšinamas raumenų nuovargis, pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita, skatinami gijimo procesai. Gydomasis nugaros masažas padeda atsigauti po įtemptos darbo dienos. Jis ypač efektyvus po intensyvaus darbo sporto salėje, nes atpalaiduoja raumenis, pašalina iš raumenų susikaupusią pieno rūgštį.
Gydomasis masažas ypač rekomenduojamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, sergantiesiems stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos ligomis, po operacijų, traumų, taip pat šių ligų profilaktikai. Gydomasis masažas yra dažnai taikomas estetinėje medicinoje, siekiant panaikinti riebalines – baltymines sankaupas.
Galvos masažas gerina galvos audinių kraujotaką, nervinių impulsų sklidimą. Taip pat pašalina protinį nuovargį, galvos skausmus, sumažina kraujospūdį.
Gydomasis nugaros ir galvos masažas rekomenduojamas:
- Ydinga laikysena;
- Prasta kūno mechanika;
- Ergonominės problemos;
- Minkštųjų audinių sustingimas;
- Hipermobilumas/nestabilumas;
- Raumenų silpnumas;
- Rūkymas;
- Statinės padėtys;
- Traumos;
- Pakartotini minkštųjų audinių įtrūkimai;
- Pastovus nuovargis;
- Bendras organizmo imuniteto silpnumas;
- Viršsvoris;
- Įgimti defektai;
- Nevienodas kojų ilgis;
- Emociniai stresai.
Problemos nugaros srityje atsiranda anksčiau nei pajaučiamas skausmas, todėl skausmas ir problema nėra tas pats. Skausmas protarpiais atsiranda ir išnyksta, o nugaros problemos palaipsniui didėja dėl veikiančių faktorių kombinacijos.
Gydomasis masažas – sisteminis ir dozuotas minkštų kūno dalių stimuliavimas neurorefleksiniais veiksmais, kuriais siekiama teigiamo poveikio organizmui, jo dalims ar sistemoms.
Gydomajį nugaros ir galvos masažą mūsų klinikoje atlieka kvalifikuoti, medicininį išsilavinimą turintys masažuotojai. Specialistai kompetentingai įvertins būklę, atpažins problemines sritis, pakonsultuos ir individualiai pritaikys masažo techniką ir būdus (spaudimus, tempimus, žnaibymus, vibracija ir kitokius rankomis atliekamus fizinius veikimus). Masažas pradedamas nugaros srities paruošimu procedūrai, tai yra glostymu ir trynimu, kuris suaktyvina mikrocirkuliacija audiniuose, maksimaliai sušildo ir atpalaiduoja raumenis. Geriausio rezultato galima pasiekti, kai procedūtos metu, kūnas yra kuo labiau atsipalaidavęs. Masažo metu išsiskiria tokios biologiškai aktyvios medžiagos, kaip histaminas, acetilcholinas. Patekusios į kraują jos išplečia kraujagysles, pagerina nervinio impulso sklidimą, stimuliuoja vegetacinės nervų sistemos funkcijas. Apšildomi ir paruošiami audiniai masažui, gerėja medžiagų apykaita, odos elastingumas.
Gydomasis nugaros masažas pradedamas nuo kryžkaulio, tada masažuojamos skiauterinės ataugos, dubuo, masažas tęsiamas kaklo srityje stimuliuojant sukamuosius raumenis ir masažuojant stuburo kaklinę dalį. Masažuojant gerėja kraujo ir limfos apytaka kaklo, nugaros, juosmens ir kryžkaulio srityse. Masažuojamas stuburas, jo keterinės ataugos, tiesėjai, platieji ir trapeciniai raumenys. Masažas normalizuoja nugaros raumenų tonusą, atpalaiduoja įsitempusius ilguosius nugaros raumenis, mažina juosmens, sėdmenų, kojų skausmą. Diferencijuotai atpalaiduoja arba tonizuoja nusilpusius ar įsitempusius nugaros raumenis, ko pasekoje, mažėja nugaros skausmas, gerėja laikysena ir bendra organizmo būklė, lėtinami stuburo slankstelių ir tarpslankstelinių diskų susidėvėjimo procesai, gerėja stuburo paslankumas.
Masažas užbaigiamas vibracija ir glostymais, nuraminant suaktyvintas sritis.
Vidutinį masažo kursą sudaro 10 procedūrų. Jis gali svyruoti nuo 7-8 iki 15-20 procedūrų, priklausomai nuo masažuojamojo būklės ir pakenkimo laipsnio. Procedūros atliekamos kasdien arba kas antrą dieną pagal poreikį, amžių, būklę. Profilaktiškai patartina kursą pakartoti kas pusmetį ar kartą per metus, bet Jei yra sunkesnis pakenkimas, masažo kursą tenka kartoti po 2-3 mėnesių, priklausomai nuo būklės. Kokį kursą ir kada kartoti nustato masažuotojas procedūros metu.
Į masažo procedūrą geriau atvykti ne tuščiu skrandžiu ir ne iš karto po valgio, o praėjus dviem trims valandoms. Po procedūrų būtina ramiai pagulėti. Negalima iš karto po masažo degintis, maudytis, vartoti alkoholio, rūkyti.
Masažo atlikti nerekomenduojame kai:
- Alergija, esant hemoraginiams ar kitiems išbėrimams, kraujo išsiliejimui į odą
- Aktyvi tuberkuliozės forma. Pirmos ir antros stadijos sifilies bei kitos venerinės ligos.
- Pilvo ertmės organų ligos, linkusios kraujuoti. Po kraujavimo dėl opalygės arba moterų lytinių organų ligų.
- Lėtinis osteomielitas.
- Įvairios lokalizacijos navikai (iki operacijos). Esant miomai, leidžiama masažuoti apykaklinę zoną, rankas, blauzdas, pėdas.
- Psichinės ligos susijaudinimo būklėje, kai ligoniui pakinta psichika
- Kraujo apytakos 3-io laipsnio nepakankamumas.
- Hipertoninės ir hipotoninės krizės.
- Ūmi miokardo išemija, širdies stimuliatorius.
- Ūmi respiratorinė liga – per pirmas penkias dienas.
- Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai palpacijos (pračiuopimo) mentu.
- Kraujo ligos.
- Bronchektatinė liga audinių irimo stadijoje.
- Ūmi ligos pradžia, kai esti aukšta temperatūra
- Ūmus uždegimas
- Kraujavimas
- Pūlingi procesai
- Įvairios odos, nagų, plaukotosios dalies grybelinės, infekcinės, nežinomos kilmės ligos
- Ūmus venų uždegimas, trombozė, varikozinis venų išsiplėtimas, kai formuojasi trofiniai pakitimai
- Arterijų uždegimai
- Limfinių liaukų, limfagyslių uždegimai
- Išreikštas skausiminis sindromas po periferinių traumos.
- Nėštumas, menstruacijos, maitinimo periodu.
Atsiliepimai
Šiai procedūrai dar nėra atsiliepimų