Miofascialinis masažas – tai speciali masažo technika, kurios metu poveikis pasireiškia ne raumenims, o fascijai (jungiamajam audiniui aplink raumenis).
Kas yra fascija? Fascija – tai biologinis audinys, kuris tarytum „sujungia“ ir „palaiko“ mūsų kūno dalis. Tai plonas, tvirtas, elastingas jungiamasis audinys, esantis tarp raumenų skaidulų sluoksnių, tarp raumenų, aplink organus ir sujungtas tinklu visame kūne.
Miofascialinis masažas yra viena iš fizinės terapijos rūšių, kuri dažnai taikoma miofascijinio skausmo sindromui gydyti. Miofascialinio skausmo sindromas – tai lėtinis skausmo sutrikimas, kurį sukelia miofascialinių audinių jautrumas ir įsitempimas. Šie audiniai supa ir palaiko viso kūno raumenis. Skausmas paprastai kyla iš tam tikrų miofascijinių audinių taškų, vadinamų trigeriniais taškais.
Ši technika skirta palengvinti pacientų nugaros, kaklo ar veido skausmą. Dėl nuolatinės apkrovos stuburui, raumenų audiniai pertempiami, susidaro skausmingi „gumbeliai“.
Tam išjudinti naudojami rankų technikos judesiai ir taip atpalaiduojamos fasijos esančios tarp odos ir raumenų. Vyksta fasijos atpalaidavimas. Masažas atliekamas ta kryptimi kuri turi pasipriešinimą. Nėra skausmingas.
Indikacijos masažui:
- Skausmas kakle, apatinėje nugaros dalyje, nugaroje
- Netaisyklinga/įdinga laikysena
- Tarpslankstelinė išvarža
- Raumenų ir sąnarių traumos
- Raumenų spazmai
- Dažnas stresas
- Reguliarūs galvos skausmai
- Išraiška ir gilios raukšlės
- Suglebusi oda, dvigubo smakro išvaizda
- Nervų sistemos ligos
- Riebalų sankaupos ant kūno ir veido
Kontraindikacijos:
- Temperatūra
- Uždegiminis procesas
- Odos patologijos ir sužalojimai – žaizdos, nudegimai
- Piktybiniai dariniai
- Psichiniai nukrypimai
- Širdies ir kraujagyslių sistemos disfunkcijos
- Kraujagyslių trapumas
- Nėštumas, menstruacijos
Rekomanduojami kursai 3-6 kartai, nustatoma individualiai, dažnumas – kas trečią kalendorinę dieną.
Atsiliepimai
Šiai procedūrai dar nėra atsiliepimų